Soccer livescore - live scores and tables | Today: Ligue 1


Saturday, January 20, 2018 ()



Matches are being loaded. Please wait.

17:00
FC Nantes
Nantes
5
Girondins Bordeaux
Bordeaux
13
20:00
Amiens SC
Amiens
16
: -
En Avant Guingamp
Guingamp
7
20:00
Troyes Champagne
Troyes
18
: -
Lille OSC
Lille
17
20:00
Strasbourg
Strasbourg
12
: -
Dijon FCO
Dijon
11
20:00
Stade Rennais FC
Rennes
9
: -
Angers SCO
Angers
15
20:00
Montpellier HSC
Montpellier
8
: -
Toulouse FC
Toulouse
19
    Table Ligue 1
01.
(01.)
56
+52
67:15
18-02-01
21
Su
02.
(02.)
47
+23
45:22
14-05-03
22
2:0
03.
(03.)
45
+28
49:21
13-06-02
21
Su
04.
(04.)
43
+27
48:21
13-04-04
21
Su
05.
(05.)
34
-02
19:21
10-04-08
22
0:1
06.
(06.)
31
-04
27:31
09-04-08
21
Su
07.
(07.)
29
-03
23:26
08-05-08
21
08.
(08.)
28
+04
18:14
06-10-05
21
09.
(09.)
28
-04
26:30
08-04-09
21
10.
(10.)
27
-10
14:24
08-03-11
22
0:2
11.
(13.)
26
-07
24:31
07-05-10
22
1:0
12.
(11.)
25
-13
29:42
07-04-10
21
13.
(12.)
24
-11
24:35
06-06-09
21
14.
(14.)
23
-16
20:36
06-05-10
21
Su
15.
(15.)
22
-06
25:31
04-10-07
21
16.
(16.)
22
-06
17:23
06-04-11
21
17.
(17.)
22
-13
19:32
06-04-11
21
18.
(18.)
21
-10
21:31
06-03-12
21
19.
(19.)
20
-11
19:30
05-05-11
21
20.
(20.)
15
-18
17:35
04-03-14
21
Su
Yesterday
Fr
Deportivo Lara
Deportivo Lara
VEN
Mineros Guyana
Mineros
VEN  
00:20
Zamora FC
Zamora FC
VEN
Monagas SC
Monagas SC
VEN
00:30
Port Melbourne Sharks
Port Melbourne
AUS
Sunshine Georgies
Sunsh Georgies
AUS
01:00
Millonarios
Millonarios
 COL
América de Cali
America Cali
COL  
02:00
Langwarrin SC
Langwarrin
AUS
Heidelberg United
Heidelberg Utd
AUS
06:00
Springvale W.Eagles
Springvale WE
AUS
Kingston City
Kingston City
AUS
07:00
Hobart Zebras
Hobart Zebras
AUS
Hume City FC
Hume City
AUS
07:30
FK Bunyodkor
Bunyodkor
UZB
FK Navbahor Namangan
Navbahor
UZB
08:00
Redlands Utd
Redlands Utd
AUS
Western Pride
Western Pride
AUS
08:00
Brisbane City
Brisbane City
AUS
Sunshine Coast FC
Sunshine Coast
AUS
08:00
Oakleigh Cannons FC
Oakleigh Cannons
AUS
South Melbourne
SouthMelbourne
AUS
09:00
Pyunik FC
Pyunik
ARM
FC Artsakh
FC Artsakh
09:30
SHB-Da Nang FC
Da Nang
VIE
: 0
Yokohama FC
Yokohama FC
JPN
09:30
Nõmme United
Nomme United
EST
TJK Legion
TJK Legion
09:30
Salisbury United
Salisbury Utd
AUS
Seaford Rangers
Seaford Rangers
09:30
Campbelltown City
Campbelltown C
AUS
N.E. MetroStars
NE MetroStars
AUS
10:00
Vasas SC
Vasas
HUN
Vecses FC
Vecses FC
HUN
10:00
CS Metaloglobus
CS Metaloglobus
CS Tunari
CS Tunari
10:00
Budapest Honved
B'pest Honved
HUN
Dorogi FC
Dorogi FC
10:00
Peninsula Power
Peninsula Pow.
 AUS
Caloundra FC
Caloundra FC
 
10:00
Rochedale Rovers FC
Rochedale Rovers
AUS
Logan Lightning
Logan Light.
AUS
11:00
Tescoma Zlin
Zlin
CZE
Opava
Opava
CZE
11:00
AS Trencin
Trencin
SWK
AFC Nove Mesto
Nove Mesto
SWK
11:00
MFK Karvina
Karvina
CZE
Piast Gliwice
Piast Gliwice
POL
11:00
Slovacko
Slovacko
CZE
MFK Vítkovice
MFK Vítkovice
11:00
FK Senica
FK Senica
SWK
MFK Dubnica
Dubnica
SWK
11:00
NK Zagreb
NK Zagreb
CRO
HASK Zagreb
HASK Zagreb
11:00
Budaorsi SC
Budaorsi SC
Paksi FC
Paksi FC
HUN
11:00
Ang Thong
Ang Thong
THA
Kasetsart University
Kasetsart Univ
THA
11:00
HB Koge
HB Køge
DEN
BK Avarta
BK Avarta
DEN
11:00
ZKS Stal Rzeszów
Stal Rzeszów
POL
ZKS Unia Tarnów
Unia Tarnów
POL
11:00
FC Pisek
FC Pisek
CZE
Viktoria Plzen Youth
Viktoria Plzen Youth
11:00
SK Unicov
Unicov
CZE
Banik Ostrava Youth
Banik Ostrava Youth
11:00
OFK Dunajska Luzna
Dunajska Luzna
SWK
STK Samorin
STK Samorin
SWK
11:00
Znicz Pruszkow
Znicz Pruszkow
POL
KSP Polonia Warszawa
Polonia Warszawa
POL
11:00
Zvezda-BGU Minsk
Zvezda-BGU
BLR
Dnepr Mogilev
Dnepr Mogilev
BLR  
11:00
Graffin Vlasim
Graffin Vlasim
CZE
Teplice
Teplice
CZE
11:15
Balmazujvaros FC
Balmazujvaros
HUN
Cegledi VSE
Cegledi
HUN
11:30
Haladas
Haladas
HUN
Tatran Presov
Tatran Presov
SWK
11:30
FK Poprad
FK Poprad
SWK
FK Vysne Opatske
FK Vysne Opatske
12:00
Stal Mielec
Stal Mielec
POL
Cracovia
Cracovia
POL
12:00
MSK Zilina
Zilina
SWK
Banik Ostrava
Banik Ostrava
CZE
12:00
Randers FC
Randers
DEN
Vejle BK
Vejle BK
DEN
12:00
Stabaek (W)
Stabaek (W)
Roa IL (W)
Roa IL (W)
12:00
Oppsal IF
Oppsal
NOR
FK Orn-Horten
FK Orn-Horten
NOR
12:00
Olimpia Elblag
Olimpia Elblag
POL
Bytovia
Bytovia
POL
12:00
AGF Aarhus
AGF Aarhus
DEN
FC Hjørring
Hjorring
DEN
12:00
CSKA Sofia
CSKA Sofia
BUL
Vihren Sandanski
Vihren Sandanski
12:00
WKS Śląsk Wrocław
Śląsk Wrocław
POL
Miedz Legnica
Miedz Legnica
POL
12:00
FK Pohronie
Pohronie
SWK
Liptovsky Mikulas
Liptov Mikulas
SWK
12:00
Shamrock Rovers FC
Shamrock Rovers
IRE
Longford Town
Longford
IRE
12:00
Chojniczanka
Chojniczanka
POL
Gwardia Koszalin
Gwardia Kosz.
POL
12:00
Belshina Bobruisk
Belshina
BLR
BATE Borisov
BATE Borisov
BLR
12:00
Pogon Siedlce
Pogon Siedlce
POL
RKS Radomiak Radom
Radomiak Radom
POL
12:00
KS Warta Poznań
Warta Poznań
POL
Górnik Konin
Górnik Konin
12:00
Vitosha Bistritsa
Vitosha Bistritsa
Strumska Slava
Strumska Slava
12:00
FC Wacker Innsbruck
Wacker Innsbruck
AUT
SK Bischofshofen
SK Bischofshofen
12:15
JJK Jyväskylä
JJK
FIN
: 0
Mikkelin Palloilijat
MP
FIN
12:20
Metalurg Zap
Metalurg Z.
UKR
Stal Kamianske Youth
Stal Kamianske Youth
12:40
Zlate Moravce
Zlate Moravce
SWK
FK Slovan Duslo Šaľa
Slovan Duslo Šaľa
SWK
12:45
JBK Pietarsaari
JBK
FIN
FF Jaro
Jaro
FIN
13:00
Rekord Bielsko-Biala
Rekord B-B
POL
Trzebinia-Siersza
Trzebinia-Siersza
13:00
Argentinos Juniors
Argentinos Jrs
ARG
Comunicaciones BsAs
Comunicaciones
ARG
13:00
Tescoma Zlin
Zlin
CZE
Opava
Opava
CZE
13:00
NK Krško
Krško
SLO
NK Roltek Dob
Dob
SLO
13:00
TSV 1860 München
1860 München
GER
Memmingen
Memmingen
GER
13:00
FK Rad Beograd
Rad Beograd
SER
FK Vojvodina
Vojvodina
SER
13:00
Gyori ETO FC
Gyori ETO
HUN
FC Ajka
FC Ajka
HUN
13:00
LKS Lodz
LKS Lodz
POL
Polonia Sroda
Polonia Sroda
POL  
13:00
SC ESV Parndorf 1919
Parndorf
AUT
ASV Drassburg
ASV Drassburg
13:00
SV Innsbruck
SV Innsbruck
AUT
WSG Swarovski Wattens
Wattens
AUT
13:00
FK Gorodeya
Gorodeya
BLR
FC Luch Minsk
FC Luch Minsk
13:00
Kelantan FA
Kelantan
MYS
Ratchaburi FC
Ratchaburi
THA
13:00
KS Energetyk ROW Rybnik
Energetyk ROW Rybnik
POL
GKS Katowice
GKS Katowice
POL
13:00
Malmo FF
Malmö FF
SWE
Fremad Amager
Fremad Amager
DEN
13:00
FK Palanga
Palanga
LTU
: 0
Nacionalinė futbolo akademija Kaunas
NFA Kaunas
LTU
13:00
Cukaricki Belgrade
Cukaricki Belgrade
SER
FK Backa
Backa
SER
13:00
Pogon Szczecin
Pogon Szczecin
POL
FC Voluntari
FC Voluntari
ROM
13:00
IFK Goteborg
IFK Göteborg
SWE
AaB Aalborg
Aalborg
DEN
13:00
Bohemians 1905 Youth
Bohemians 1905 Youth
Chomutov
Chomutov
CZE
13:00
Szekszard UFC
Szekszard UFC
Ferencvaros TC
Ferencvaros
HUN
13:00
FC Nordsjælland
Nordsjaelland
DEN
Lyngby BK
Lyngby
DEN
13:00
Berliner FC Dynamo
Dynamo Berlin
GER
FSV Optik Rathenow
Optik Rathenow
GER
13:00
Lokomotiv Sofia
Loko Sofia
BUL
Hebar Pazardzhik
Hebar Pazardzhik
13:00
1.FFC Frankfurt (W)
1.FFC Frankfurt (W)
Niederkirchen (W)
Niederkirchen (W)
13:00
Sport Podbrezova
Podbrezova
SWK
Lokomotiva Zvolen
Lokomotiva Zvn
SWK
14:00
IK Frej
Frej
SWE
AIK Fotboll
AIK
SWE
14:00
KS Siarka Tarnobrzeg
Siarka Tarnobrzeg
POL
Cracovia
Cracovia
POL
14:00
Sogndal
Sogndal
NOR
Floro SK
Floro
NOR
14:00
SC Kriens
SC Kriens
FC Wohlen
Wohlen
SUI
14:00
Jagiellonia
Jagiellonia
POL
Vorskla
Vorskla
UKR
14:00
Gor Mahia
Gor Mahia
KEN
KCC Kampala
Kampala CC
UGA
14:00
Fortuna Düsseldorf II
Dusseldorf II
GER
FC Wegberg-Beeck
Wegberg-Beeck
GER
14:00
Hartberg
Hartberg
AUT
SC Neusiedl
Neusiedl
AUT
14:00
FV Engers
FV Engers
TuS Koblenz
Koblenz
GER
14:00
Felda United FC
Felda United
MYS
FELCRA FC
FELCRA FC
14:00
Bærum SK
Bærum
NOR
Frigg Oslo FK
Frigg
NOR
14:00
Sirius IK
Sirius
SWE
GIF Sundsvall
Sundsvall
SWE
14:00
Verl
Verl
GER
Hansa Lüneburg
Hansa Luneburg
GER
14:00
Gersthofer SV
Gersthofer SV
SV Schwechat
Schwechat
AUT
14:00
NK Aluminij
Aluminij
SLO
Allerheiligen
Allerheiligen
AUT
14:00
FAC Team für Wien
FAC Team für Wien
AUT
ASV Bruck
ASV Bruck
14:00
FK Austria Wien
Austria Wien
AUT
Gornik Zabrze
Gornik Zabrze
POL
14:00
Alemannia Aachen
Aachen
GER
VfL Bochum
Bochum
GER
14:00
Energie Cottbus
Cottbus
GER
Dukla Praha
Dukla Praha
CZE
14:00
Dunajska Streda
Dunajska Stred
SWK
Sigma Olomouc
Sigma Olomouc
CZE
14:00
Brommapojkarna
Brommapojkarna
SWE
Väsby United
Vasby Utd
SWE
14:00
Concordia Chiajna
Concordia
ROM
FC Saburtalo
Saburtalo
GEO
14:00
FC Viktoria Köln
Viktoria Köln
GER
FC Oberneuland
Oberneuland
GER
14:00
Zeljeznicar Sarajevo
Zeljeznicar
BIH
Croatia Zmijavci
Croatia Zmijavci
14:00
FCM Traiskirchen
FCM Traiskirchen
SC Wiener Neustadt
Wiener Neustadt
AUT
14:00
E. Braunschweig II
Braunschweig II
GER
: 0
BFC Viktoria 1889
BFC Viktoria
GER
14:00
Zenit Caslav
Caslav
CZE
: 0
SK Benátky n. Jiz.
SK Benátky n. Jiz.
14:00
Hessen Kassel
Hessen Kassel
GER
SC Wiedenbrück 2000
Wiedenbrück
GER
14:30
FK Trakai
Trakai
LTU
FK Jelgava
Jelgava
LVA
14:30
Wormatia Worms
Wormatia Worms
GER
FK Pirmasens
Pirmasens
GER
14:30
Baltika Kaliningrad
Baltika
RUS
Nyiregyhaza
Nyiregyhaza
HUN
14:30
SV Sonsbeck
Sonsbeck
GER
Fortuna Düsseldorf
Düsseldorf
GER
[11m]
Zulia FC
Zulia FC
 VEN
Metropolitanos
Metropolitanos
VEN
15:00
Shakhtar Donetsk
Shakhtar Don
UKR
Ludogorets
Ludogorets
BUL
15:00
NK Maribor
Maribor
SLO
NK Nafta 1903
NK Nafta 1903
15:00
Slavia Praha
Slavia Praha
CZE
Viktoria Zizkov
Zizkov
CZE
15:00
Slovan Bratislava
Slovan Brat.
SWK
Krylia Sovetov Samara
Krylia Sovetov
RUS
15:00
1. FC Brno
Brno
CZE
FC Nitra
Nitra
SWK
15:00
NK Spansko
NK Spansko
NK Vrapce
NK Vrapce
15:00
FC Thun
Thun
SUI
FC Breitenrain
FC Breitenrain
15:00
ASC 09 Dortmund
ASC09 Dortmund
GER
Wuppertaler SV
Wuppertaler SV
GER
15:00
IF Elfsborg
Elfsborg
SWE
Sarpsborg 08
Sarpsborg 08
NOR
15:00
Mayo League
Mayo League
IRE
Sligo Rovers FC
Sligo Rovers
IRE
15:00
MSK Zilina II
Zilina II
SWK
Fotbal Trinec
Trinec
CZE
15:00
RW Frankfurt
RW Frankfurt
FSV Frankfurt
FSV Frankfurt
GER
15:00
Trans Narva
Trans Narva
EST
Tulevik Viljandi
Tulevik
EST
15:00
Nordsjælland (R)
Nordsjælland (R)
Hvidovre IF
Hvidovre
DEN
Cancelled
Juventus Bucuresti
Juventus Bucuresti
 : 
Stal Dniprodzh.
Stal Dnipr.
UKR
15:30
Karabakh Agdam
Karabakh Agdam
AZE
Lechia Gdansk
Lechia Gdansk
POL
15:30
Videoton FC
Videoton FC
HUN
Guizhou Renhe FC
Guizhou Renhe
CHN
15:30
LASK Linz
LASK Linz
AUT
Yanbian Baekdu Tigers FC
Yanbian
CHN
Cancelled
Puskás Akadémia
Puskas Akadem.
HUN
 : 
Shanghai Shenhua FC
Shanghai Shenhua
CHN
Cancelled
LDU Quito
LDU Quito
ECU
 : 
Univ Católica Quito
U Catolica ECU
ECU
16:00
FC Basel
Basel
SUI
Sturm Graz
Sturm Graz
AUT
16:00
Admira
Admira
AUT
Tianjin Songjiang FC
Tianjin Songjiang
CHN
16:00
FC Salzburg
Salzburg
AUT
Viktoria Plzen
Plzen
CZE
16:00
Hajduk Split
Hajduk Split
CRO
FC Zürich
Zurich
SUI
16:00
Shamrock Rovers FC
Shamrock Rovers
IRE
Cobh Ramblers
Cobh Ramblers
IRE
16:15
FC Lahti
Lahti
FIN
Flora Tallinn
Flora Tallinn
EST
16:30
Dynamo Kiev
Dynamo Kiev
UKR
FK Haugesund
Haugesund
NOR
16:30
Mattersburg
Mattersburg
AUT
FC Aarau
Aarau
SUI
16:40
Levadia II Tallinn
Levadia II
EST
Santos Tartu
Santos Tartu
EST
16:45
VPS Vaasa
VPS Vaasa
FIN
Umea FC
Umeå FC
SWE
17:00
HNK Rijeka
Rijeka
CRO
: 0
ND Gorica
Gorica
SLO
17:00
Raufoss IL
Raufoss
NOR
: 0
Asker Fotball
Asker
NOR
Cancelled
FC Jazz
Jazz Pori
FIN
 : 
Tampereen Ilves
Ilves
FIN
17:35
Astra Ploiesti
Astra Ploiesti
ROM
: 0
Nieciecza KS
Nieciecza KS
POL
18:00
SKS Wigry Suwałki
Wigry Suwałki
POL
: 0
FK Atlantas Klaipėda
Atlantas
LTU
19:30
Limerick FC
Limerick
IRE
: -
Galway United
Galway Utd
IRE
20:30
Estudiantes FC
Estudiantes
VEN
: -
Carabobo FC
Carabobo FC
VEN
21:00
San Jose BOL
CD San José
BOL
: -
Bolivar
Bolívar
BOL
22:00
Monagas SC
Monagas SC
VEN
: -
Mineros Guyana
Mineros
VEN
23:00
Club Santa Fe
Santa Fe
COL
: -
Deportivo Cali
Deportivo Cali
COL
15:30
TSG Hoffenheim
Hoffenheim
8
Bayer Leverkusen
Leverkusen
5
15:30
SC Freiburg
Freiburg
14
RB Leipzig
RB Leipzig
2
15:30
VfL Wolfsburg
Wolfsburg
 12
Eintracht Frankfurt
Frankfurt
9
15:30
FSV Mainz 05
Mainz
15
VfB Stuttgart
Stuttgart
13
15:30
Bor. Mönchengladbach
Gladbach
6
FC Augsburg
Augsburg
7
18:30
Hamburger SV
Hamburg
17
: -
Cologne
Cologne
18
    Table Bundesliga
01.
(01.)
44
+28
40:12
14-02-02
18
Su
02.
(02.)
31
+12
39:27
08-07-04
19
4:1
03.
(03.)
31
+03
31:28
09-04-06
19
1:2
04.
(04.)
31
+00
30:30
09-04-06
19
2:0
05.
(05.)
30
+15
40:25
08-06-05
19
1:1
06.
(06.)
30
+05
29:24
08-06-04
18
Su
07.
(07.)
30
+04
24:20
08-06-05
19
3:1
08.
(08.)
27
+03
28:25
07-06-06
19
0:2
09.
(09.)
27
+02
29:27
07-06-06
19
1:4
10.
(10.)
26
-01
27:28
07-05-06
18
Su
11.
(11.)
25
+00
27:27
06-07-06
19
1:1
12.
(12.)
23
-13
20:33
05-08-06
19
2:1
13.
(13.)
20
-02
22:24
03-11-05
19
1:3
14.
(14.)
20
-08
16:24
06-02-11
19
2:3
15.
(15.)
20
-09
24:33
05-05-09
19
3:2
16.
(16.)
16
-07
14:21
03-07-08
18
Su
17.
(17.)
15
-11
15:26
04-03-11
18
18.
(18.)
09
-21
12:33
02-03-13
18
13:30
Brighton
Brighton
16
Chelsea FC
Chelsea
4
16:00
Burnley FC
Burnley
7
Manchester United
Manchester United
2
16:00
Arsenal FC
Arsenal
6
Crystal Palace
Crystal Palace
12
16:00
West Ham United FC
West Ham
11
Bournemouth
Bournemouth
13
16:00
Leicester City
Leicester
8
Watford FC
Watford
10
16:00
Everton FC
Everton
9
West Bromwich Albion
West Bromwich
19
16:00
Stoke City
Stoke City
18
Huddersfield
Huddersfield
14
18:30
Manchester City
Manchester City
1
: -
Newcastle Utd
Newcastle
15
13:00
Deportiu Espanyol
Espanyol
14
Sevilla FC
Sevilla
5
16:15
Atlético Madrid
Atl. Madrid
2
Girona FC
Girona FC
11
18:30
Villarreal CF
Villarreal
6
: -
Levante UD
Levante
17
20:45
UD Las Palmas
Las Palmas
19
: -
Valencia CF
Valencia
3
More Leagues
00
05
01
05
01
00
07
01
00
02
02
00
143
05
07
02
00
01
00
03
00
00
02
00
00
07
00
00
04
00
00
01
01
00
01
01
01
00
00
08
00
00
11
00
00
01
00
00
08
00
00
01
02
02
10
01
00
11
00
00
01
00
00
01
00
00
04
01
00
08
01
01
01
00
00
01
00
02
06
00
00
01
00
00
02
01
00
10
00
00
10
00
00
03
00
00
IPL
00
00
00
03
00
00
09
00
00
02
00
00
05
00
00
02
00
00
02
00
00
04
00
00
02
00
00
01
02
01



Welcome to the fastest soccer livescore service online. All scores are being updated automatically every few seconds.

Choose your favorite team by clicking on the star next to the team name.