Soccer Scores Yesterday: Premier League

22:00   [11m]
  [11m]
4AD Isidro Metapán
(04.)
3 : 3
(02.)
CD Águila2
14:30
Su
9Newcastle Utd
(09.)
0 : 1
(14.)
Sunderland AFC14
17:00
Su
10Liverpool FC
(10.)
2 : 2
(06.)
Arsenal FC6
12:30
Su
15Hellas Verona
(15.)
0 : 1
(16.)
ChievoVerona16
15:00
Su
17Atalanta Bergamo
(17.)
3 : 3
(10.)
US Palermo10
15:00
Su
8Fiorentina
(08.)
1 : 1
(13.)
Empoli FC13
15:00
Su
5Sampdoria Genoa
(05.)
2 : 2
(09.)
Udinese Calcio9
15:00
Su
14Torino FC
(14.)
2 : 1
(06.)
Genoa CFC6
20:45
Su
11Inter Milan
(11.)
2 : 2
(03.)
Lazio Roma3
12:30
Su
China PR
0 : 0
Palestine
13:45
Su
Uzbekistan
2 : 1
Jordan
20:30
Su
Paraguay U20
3 : 1
Peru U20
22:00
Su
Honduras U20
1 : 2
USA U20
22:30
Su
Venezuela U20
4 : 0
Jamaica U20
13:45
Su
Pahang FA
1 : 2
Perlis FA
15:30
Su
13Hertha BSC Berlin
(13.)
0 : 5
(07.)
TSG Hoffenheim7
17:30
Su
18SC Freiburg
(18.)
2 : 2
(08.)
Hannover 968
12:00
Su
5Villarreal CF
(05.)
3 : 0
(17.)
Deportivo La Coruña17
17:00
Su
18Granada CF
(18.)
1 : 1
(12.)
Getafe CF12
19:00
Su
20Elche CF
(20.)
1 : 2
(07.)
Málaga CF7
21:00
Su
11Athletic Bilbao
(11.)
1 : 4
(03.)
Atlético Madrid3
14:00
Su
1Olympique Marseille
(01.)
2 : 1
(13.)
Lille OSC13
17:00
Su
4AS Saint-Étienne
(04.)
3 : 0
(18.)
Evian TG18
21:00
Su
6Girondins Bordeaux
(06.)
0 : 5
(02.)
Olympique Lyonnais2
12:30
Su
18Balikesirspor
(18.)
5 : 3
(09.)
Kasımpaşa SK9
15:00
Su
7Bursaspor
(07.)
3 : 3
(05.)
Trabzonspor5
18:00
Su
1Besiktas JK
3 : 1
Akhisar Bld.
13:30
Su
5Kaiserslautern
(05.)
1 : 0
(14.)
SV Sandhausen14
13:30
Su
3SV Darmstadt
(03.)
2 : 2
(01.)
Ingolstadt1
13:30
Su
11VfL Bochum
(11.)
1 : 1
(18.)
Erzgebirge Aue18
12:00
Su
3Real Betis Sevilla
(03.)
2 : 0
(20.)
Racing Santander20
12:15
Su
22Albacete Balompié
(22.)
0 : 2
(19.)
UE Llagostera19
17:00
Su
2Sporting Gijon
(02.)
2 : 1
(08.)
AD Alcorcón8
18:15
Su
11CD Leganés
(11.)
2 : 0
(17.)
Recreativo de Huelva17
19:00
Su
4Real Valladolid
(04.)
7 : 0
(18.)
Barcelona B18
19:00
Su
1UD Las Palmas
(01.)
1 : 2
(14.)
CA Osasuna14
12:00
Su
20Marino de Luanco
1 : 1
Racing Ferrol
16:15
Su
9Coruxo FC
0 : 2
Celta de Vigo B
17:00
Su
CD Tropezón
1 : 2
Real Avilés CF5
17:00
Su
Zamora ESP
1 : 0
Burgos CF
11:30
Su
9Sestao River Club
3 : 2
Las Palmas Atlético
11:30
Su
Trival Valderas
0 : 0
Bilbao Athletic
12:00
Su
18Atlético Madrid B
1 : 1
SD Leioa
12:00
Su
1SD Huesca
(01.)
1 : 0
(11.)
CD Tudelano11
12:15
Su
CD Toledo
1 : 2
UD Socuéllamos
11:30
Su
20Real Zaragoza II
(20.)
0 : 1
(01.)
Hércules CF1
12:00
Su
7CF Reus Deportiu
(07.)
0 : 0
(08.)
Lleida Esportiu8
12:00
Su
5Huracán Valencia
(05.)
1 : 1
(11.)
CE L'Hospitalet11
12:00
Su
10RCD Mallorca II
(10.)
1 : 2
(15.)
Atlético Baleares15
17:00
Su
UE Cornellà
0 : 1
CD Alcoyano4
12:00
Su
13Arroyo CP
(13.)
1 : 0
(18.)
Polideportivo Cacereño18
Cancelled
Su
CD San Roque Cádiz
- : -
La Hoya Lorca
17:00
Su
7CF Villanovense
(07.)
1 : 0
(02.)
Cádiz CF2
17:00
Su
4Linense
1 : 0
Marbella
11:00
Su
US Salernitana 1919
1 : 0
ACR Messina
12:30
Su
Torres 1903
3 : 2
US Cremonese13
12:30
Su
Ischia Isolaverde
2 : 1
US Lecce
14:30
Su
3US Alessandria Calcio
(03.)
1 : 1
(15.)
AC Renate15
14:30
Su
US Arezzo
0 : 0
Novara Calcio2
14:30
Su
3Teramo Calcio
(03.)
4 : 0
(15.)
Savona 1907 FBC15
14:30
Su
Catanzaro Calcio 2011
1 : 0
Reggina Calcio
16:00
Su
1Bassano Virtus
(01.)
2 : 1
(08.)
Monza Brianza8
16:00
Su
5AC Reggiana 1919
1 : 1
Lucchese Libertas
16:00
Su
Benevento Calcio
3 : 2
Cosenza Calcio
16:00
Su
Vigor Lamezia
1 : 1
Juve Stabia
18:00
Su
4AC Pavia
(04.)
1 : 2
(05.)
Calcio Como5
18:00
Su
Forli FC
1 : 0
AC Bastia Calcio19
18:00
Su
AS Melfi
1 : 1
Matera Calcio
13:15
Su
Dundee United
2 : 1
Celtic FC
12:30
Su
10Vitesse Arnhem
(10.)
3 : 0
(15.)
Heracles Almelo15
14:30
Su
17NAC Breda
(17.)
0 : 1
(03.)
Feyenoord3
14:30
Su
13Excelsior Rott
(13.)
0 : 2
(02.)
Ajax Amseterdam2
16:45
Su
5FC Twente
(05.)
3 : 2
(12.)
Willem II12
14:30
Su
1NEC Nijmegen
(01.)
4 : 1
(19.)
MVV Maastricht19
14:30
Su
2Roda JC
(02.)
3 : 1
(12.)
FC Den Bosch12
14:30
Su
11VVV Venlo
(11.)
0 : 0
(18.)
Fortuna Sittard18
12:30
Su
Elazigspor
1 : 0
Boluspor
12:30
Su
Karşıyaka SK
1 : 0
Alanyaspor
12:30
Su
Manisaspor
5 : 0
Bucaspor
12:30
Su
Orduspor
2 : 1
Denizlispor
17:30
Su
Samsunspor
0 : 1
Adana Demirspor
12:30
Su
Konya Şekerspor
1 : 0
1461 Trabzon
12:30
Su
Bayrampaşaspor
3 : 2
Fethiyespor
12:30
Su
Keciorengucu
2 : 1
Yeni Malatyaspor
12:30
Su
Iskenderun DC
1 : 0
Aydinspor
12:30
Su
Yeni Menemen Bld.
2 : 1
Hacettepe SK
12:30
Su
Ofspor
1 : 0
Tarsus İdman Yurdu
12:30
Su
Pendikspor
1 : 2
Fatih Karagümrükspor AŞ
12:30
Su
TKI Tavsanli Linyitspor
1 : 4
Umraniyespor
12:30
Su
Tokatspor
0 : 1
Turgutluspor
12:00
Su
Batman Petrolspor
1 : 0
Trabzon Yalıspor
12:00
Su
Refahiye Spor Kulübü
2 : 0
Cankiri BS
12:00
Su
Yeni Diyarbakirspor
3 : 0
68 Yeni Aksarayspor
12:00
Su
Belediye Vanspor
2 : 1
Etimesgut BS
12:30
Su
Adliyespor
2 : 2
Darıca G'birliği
12:30
Su
Bozuyukspor
0 : 3
Zonguldak Kömürspor
12:30
Su
Corum Bld.
2 : 0
Nilufer BS
12:30
Su
Gaziosmanpaşaspor
2 : 1
Kızılcabölükspor
12:30
Su
Nigde Belediyespor
2 : 2
İstanbulspor AŞ
12:30
Su
Beypazarı Şekerspor
1 : 5
Tire 1922
12:30
Su
Tuzlaspor
3 : 3
Kirikhanspor
12:30
Su
Ç.Dardanelspor
2 : 1
Cine Madranspor
12:30
Su
Denizli Bld SK
1 : 2
Golcukspor
12:30
Su
Derince Belediyespor
2 : 1
Sivas 4 Eylül BS
12:30
Su
Eyupspor
1 : 3
Sancaktepespor
12:30
Su
Tekirova Belediyespor
1 : 1
Arsinspor
12:30
Su
Payas BS 1975
0 : 0
Maltepespor
12:30
Su
Oyak-Renault GSD
3 : 0
Halide Edip Adivar
12:30
Su
Anadolu üsküdar 1908
0 : 0
Erzurum BB
12:30
Su
Ayvalıkgücü BS
2 : 1
Ankara Demirspor
12:30
Su
Bergama Belediyespor
0 : 0
Beylerbeyi SK
12:30
Su
FBM Yasamspor
3 : 0
Kahramanmaraş
12:30
Su
Kayseri Şekerspor
1 : 4
Bayburt Ozel Idare
12:30
Su
Sakaryaspor
1 : 1
Orhangazispor
12:30
Su
Yeni Sandikli
2 : 1
Gungoren Bld.
12:30
Su
Silivrispor
4 : 2
Erzin Belediyespor
10:30
Su
Orduspor Youth
3 : 2
Denizlispor Youth
12:00
Su
Elazığspor Youth
0 : 1
Boluspor Youth
12:00
Su
Karsiyaka Youth
2 : 1
Alanyaspor Youth
12:15
Su
Manisaspor Youth
1 : 2
Bucaspor Youth
12:15
Su
Samsunspor Youth
1 : 0
Adana Demir Youth
12:30
Su
Balikesirspor Youth
0 : 1
Kasımpaşa Youth
12:30
Su
Besiktas Youth
3 : 2
Akhisar Bld. Youth
12:30
Su
Bursaspor Youth
2 : 1
Trabzonspor Youth
14:30
Su
5KAA Gent
(05.)
1 : 2
(07.)
Standard Liege7
18:00
Su
1Club Brugge
(01.)
4 : 1
(04.)
KRC Genk4
20:00
Su
8KSC Lokeren
(08.)
1 : 2
(03.)
KV Kortrijk3
14:30
Su
18KV Woluwe-Zaventem
3 : 4
V. Geel-Meerhout
15:00
Su
WS Woluwé FC
1 : 1
FC Seraing
17:00
Su
17Académica Coimbra
(17.)
1 : 1
(15.)
FC Penafiel15
17:00
Su
14FC Arouca
(14.)
1 : 0
(11.)
CS Marítimo11
17:00
Su
8Moreirense FC
1 : 0
Boavista FC
18:00
Su
1SL Benfica
(01.)
1 : 0
(18.)
Gil Vicente FC18
20:15
Su
1Nacional Madeira
(01.)
0 : 1
(20.)
Sporting Lisboa20
12:00
Su
5SL Benfica II
(05.)
3 : 0
(23.)
CS Marítimo Funchal II23
12:15
Su
7Portimonense SC
(07.)
2 : 1
(02.)
UD Oliveirense2
16:00
Su
21CD Aves
(21.)
0 : 1
(03.)
CD Tondela3
16:00
Su
Clube Oriental
0 : 2
Sporting Covilha10
16:00
Su
GD Chaves
1 : 1
SC Freamunde1
16:00
Su
15SC Beira-Mar
(15.)
2 : 2
(19.)
Atletico CP19
16:00
Su
13SC Farense
(13.)
3 : 0
(18.)
Leixões SC18
16:00
Su
17SC Olhanense
0 : 0
Académico Viseu
16:00
Su
16Sporting Braga II
(16.)
2 : 2
(09.)
Porto II9
16:00
Su
12Vitória Guimarães II
(12.)
1 : 3
(11.)
Sporting CP II11
17:00
Su
22CD Santa Clara
(22.)
0 : 0
(24.)
CD Trofense24
17:00
Su
União da Madeira
0 : 2
CD Feirense6
14:00
Su
13Panionios
(13.)
2 : 2
(09.)
Atromitos9
16:15
Su
3Asteras Tripolis
(03.)
2 : 1
(07.)
SKODA Xanthi7
16:15
Su
17Ergotelis Creta
(17.)
1 : 0
(08.)
PAS Giannina8
Cancelled
Su
18Niki Volou
- : -
Panetolikos
18:30
Su
14Levadiakos
(14.)
1 : 2
(01.)
PAOK Salonica1
14:00
Su
AO Karditsa
1 : 0
Agrotikos Asteras
14:00
Su
APS Zakynthos FC
0 : 2
Apollon Kalamarias
14:00
Su
Ermionida
1 : 1
Kallithea
Cancelled
Su
APO Fostiras Tavros
- : -
Paniliakos
15:00
Su
Iraklis 1908 FC
0 : 0
Lamia FC
17:00
Su
AEK Athens
5 : 1
Iraklis Psachna
14:00
Su
Anagennisi Giannitsa
1 : 1
Kambaniakos
14:00
Su
Apollon Arneas
2 : 1
Orfeas Eleuftheroupoli
14:00
Su
Aris Akropotamos
3 : 2
Neo Agioneri
14:00
Su
Byzantio FC
5 : 1
Kastoria
14:00
Su
Doxa Dramas
1 : 1
Iraklis Ampelokypoi
14:00
Su
Evros Soufli
0 : 3
Aris Salonica
14:00
Su
Panserraikos
2 : 1
AO Kavala
14:00
Su
Thyella Filotas
0 : 0
Ethnikos Alexandroupoli
14:00
Su
Achilleas Neokesaria
0 : 0
Rigas Fereos
14:00
Su
Anagennisi A.
0 : 2
Thesprotos
14:00
Su
Dotieas Agia
1 : 0
Vataniakos
14:00
Su
Ethnikos Filippiades
3 : 0
Kozani FC
14:00
Su
Opountios
0 : 2
Giorgos Karaiskakis
14:00
Su
Pyrasos
0 : 0
AO Oikonomos Tsaritsanis
14:00
Su
Pyrsos Grevena
2 : 1
Apostolos Pavlos
14:00
Su
AO Asteras Magoulas FC
2 : 3
Doxa Nea Manolada
14:00
Su
Panarkadikos
1 : 3
Ermis Kiveri
14:00
Su
Atromitos Pireus
3 : 0
Asteras Vari
14:00
Su
Ethnikos Pireus
1 : 2
AO Triglia
14:00
Su
Ierapetra
0 : 4
AO Giouchtas
14:00
Su
Ilissiakos FC
0 : 2
Irodotos
14:00
Su
Kifisia FC
0 : 1
Kissamikos
14:00
Su
PAO Krousona
2 : 0
Ionikos
14:00
Su
Prestatyn Town
1 : 2
Bangor City
22:30
Su
CD Santiago Wanderers
1 : 6
CD Palestino
20:00
Su
Deportes Copiapó
2 : 0
Lota Schwager
20:00
Su
CD Temuco
1 : 1
Everton de Viña del Mar
22:00
Su
Deportes Concepción
2 : 0
Unión San Felipe
22:00
Su
Santiago Morning
1 : 2
CD San Luis de Quillota
22:30
Su
1CS Emelec
3 : 0
Barcelona SC
01:45
Su
Universidad Autónoma
2 : 0
Deportes Quindío
20:00
Su
Club Jorge Wilstermann
5 : 2
Nacional Potosí
20:00
Su
Universitario Pando
2 : 0
Club Petrolero de Yacuiba
22:00
Su
Blooming
0 : 3
Bolivar
22:00
Su
The Strongest
2 : 1
Oriente Petrolero
21:30
Su
Sporting Cristal
3 : 2
Juan Aurich
19:30
Su
2Maccabi Tel Aviv
3 : 0
Maccabi Petach Tikva
15:00
Su
4AEK Larnaka
(04.)
1 : 0
(06.)
Anorthosis FC6
17:00
Su
8AEL Limassol
(08.)
0 : 0
(11.)
Doxa Katokopia FC11
07:05
Su
5Sydney FC
(05.)
0 : 2
(04.)
Wellington Phoenix FC4
05:00
Su
Central Coast M. Youth
2 : 3
WS Wanderers Youth
01:00
Su
Melbourne City Youth
2 : 1
Perth Glory Youth
01:00
Su
Newcastle Jets Youth
1 : 0
FFA Centre of Excellence
03:10
Su
2CS Herediano
1 : 1
Saprissa
17:00
Su
7Flamurtari Vlore
0 : 1
Perparimi Kukesi
17:00
Su
4KF Tirana
(04.)
4 : 2
(08.)
Teuta Durres8
17:00
Su
6Vllaznia Shkodër
(06.)
0 : 1
(02.)
Skenderbeu2
15:55
Su
Al Raed
3 : 2
Najran SC
12:00
Su
Gabala FC
1 : 1
Inter Baku
12:00
Su
Khazar Lankaran
1 : 1
AZAL PFK Baku
12:30
Su
Karabakh Agdam
2 : 0
Sumqayit FK
Cancelled
Su
Simurq Zaqatala
- : -
FK Baku
16:00
Su
Semouha Club
1 : 0
Ittihad Al Shorta
02:15
Su
CD Motagua
2 : 1
CD Real Sociedad
14:00
Su
Birkirkara FC
2 : 0
Qormi FC
16:00
Su
Valletta FC
3 : 1
Sliema Wanderers FC
02:00
Su
Wanderers SC
3 : 3
Southern United
17:00
Su
CS Constantine
1 : 2
ES Setif
07:30
Su
2Sun Pegasus FC
1 : 1
Eastern AA
14:00
Su
AS Forces Armées Royales de Rabat
2 : 0
Kawkab Athlétique Club de Marrakech
16:00
Su
Ittihad Khémisset
0 : 1
Chabab Khénifra
16:00
Su
Maghreb Tétouan
2 : 1
Renaissance Sportive de Berkane
16:00
Su
Olympique Safi
2 : 0
Wydad Athletic Club
19:30
Su
Olympique Khouribga
1 : 0
KAC Kenitra
14:30
Su
Chippa United FC
1 : 2
SuperSport United
14:30
Su
Pretoria University FC
0 : 0
Bidvest Wits


100 € Bonus!